Nazwa forum

Forum o piłce nożnej w Afryce


#1 2014-05-04 17:31:16

Cygan93

Administrator

Zarejestrowany: 2014-05-04
Posty: 7
Punktów :   

Puchar Narodów Afryki 2015

Temat o wszystkim związanym z Pucharem Narodów Afryki 2015 w Maroku.

Offline

 

#2 2014-05-06 15:32:03

pplk Minas Gerais

Administrator

6453206
Zarejestrowany: 2014-05-04
Posty: 125
Punktów :   

Re: Puchar Narodów Afryki 2015

Burundi, które w drugiej rundzie eliminacji zmierzy się z Botswaną, prawdopodobnie przekonało do gry Gaela Bigirimanę i Saido Berahino. Powołanie dla Bigirimany, który mógłby też grać dla Rwandy, można jeszcze wytłumaczyć słabszą ostatnio dyspozycją i brakiem powołań do młodzieżowej kadry Anglii, to powołanie dla Berahino, który jest jedną z rewelacji Premier League i podstawowym zawodnikiem Anglii U21 jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Tylko pytanie - burundyjscy działacze robią sobie nadzieję, że a nuż któryś z nich zdecyduje się na występy dla "Jaskółek", czy wszystko jest już uzgodnione i Burundi zyska bardzo poważne argumenty w walce z innymi drużynami na kontynencie? Bo naprawdę niewiele, a może i żadna afrykańska reprezentacja spoza pierwszej setki rankingu FIFA może się pochwalić zawodnikiem pokroju Berahino.

Offline

 

#3 2014-05-08 16:22:43

pplk Minas Gerais

Administrator

6453206
Zarejestrowany: 2014-05-04
Posty: 125
Punktów :   

Re: Puchar Narodów Afryki 2015

Kilka drużyn w ostatnich godzinach ogłosiło swoje składy na mecze eliminacyjne. W jednym z nich Namibia zmierzy się z Kongiem.

Namibia
:
Bramkarze: Max Mbaeva, Virgil Vries, Edward Maova and Charles Uirab.

Obrońcy: Willem Mwedihanga, Denis Ngueza, Da Costa Angula, Pekka Hamukwaya and Freedom Puriza.

Pomocnicy: Ronald Ketjijere, Denzil Haoseb, Emilio Martin, Ananias Gebhardt, Neville Tjiueza, Willy Stephanus, Manfred Starke, Petrus Shitembi, Heini Isaacks, Wangu Gomes, Hendrik Somaeb, Rudolf Bester, Lazarus Kaimbi.

Napastnicy: Panduleni Nekundi, Tangeni Shipahu and Jerome Louis.

Kongo
:
Bramkarze: Chancel Massa, Christoffer Mafoumbi, Pavelh Ndzila.

Obrońcy: Atoni Mavoungou, Boris Moubhio, Igor N’Ganga, Maël Lepicier, Marvin Baudry.

Pomocnicy: Julsy Boukama-Kaya, Césaire Gandzé, Chris Malonga, Delvin N’Dinga, Hardy Binguila, Jordan Massengo, Loussoukou Ngouala, Prince Oniangué, Sagesse Babélé.

Napastnicy: Allan Kimbaloula, Dimitri Magnokele, Fodé Doré, Francis Litsingi, Guélord Bhebey, Ladislas Douniama, N’Guessi Ondama.

Niestety w szeregach Konga nie ma Samby, ale i tak są faworytem tego pojedynku i według mnie powinni sobie poradzić.

Offline

 

#4 2014-05-09 22:10:46

pplk Minas Gerais

Administrator

6453206
Zarejestrowany: 2014-05-04
Posty: 125
Punktów :   

Re: Puchar Narodów Afryki 2015

Mianowany kilka dni temu na stanowisko selekcjonera Maroka (gospodarza turnieju) Badou Zaki powołał kadrę na najbliższe mecze towarzyskie (z Mozambikiem, Angolą i Rosją). W składzie nie znalazł się ANI JEDEN piłkarz z rodzimej ligi. Nikt mi nie wmówi, że żaden zawodnik grający w Botoli nie zasługuje na to, żeby występować w kadrze...Ta niezrozumiała decyzja dziwi mnie tym bardziej, że Zaki pracuje w zawodzie od kilkunastu lat i do tej pory nie wyjechał na stałe z ojczyzny. Jak patrzę na niektóre powołania to strasznie się rzuca w oczy, że niektóre zostały wysłane na siłę w zamian za kilku bardzo dobrych piłkarzy z ligi marokańskiej...

Poza tym - zabawa trwa dalej. Tym razem Maroko przekonało do gry w kadrze dwójkę z Sivassporu - będącego najlepszym strzelcem ligi Aatifa Chahechouhe oraz Manuela da Costę. Jakościowo wzmocnienia na pewno na plus, ale za chwilę gracz "Lwów Atlasu" urodzony (i co ważniejsze - piłkarsko wychowany) we własnym kraju to będzie odosobniony przypadek...Zdecydowanie nie popieram takich praktyk.

No i co pewnie najważniejsze dla kadry - wracają skonfliktowani z Benabichą Chamakh i Benatia.

Bramkarze: Mohamed Amsif (Augsburg), Karim Fegrouche (AEL Limassol), Yassine Bounou (Atletico Madryt).

Obrońcy: Mehdi Benatia (AS Roma), Issam El Adoua (Levante), Achraf Lazaar (Palermo), Zouhair Feddal (Siena), Zakaria Bergdich (Real Valladolid), Abdelhamid El Kaoutari (Montpellier).

Pomocnicy: Mounir Obadi (Monaco), Karim El Ahmadi (Aston Villa), Abdelaziz Barrada (Al Jazira), Younes Belhanda (Dynamo Kijów), Nordine Amrabat (Malaga), Omar El Kaddouri (Torino), Nabil El Zhar (Levante), Marouane Da Costa (Sivasspor), Jamal Ait Ben Yedder (Auxerre), Karim Ait Fana (Montpellier), Aatif Chahechouhe (Sivasspor).

Napastnicy: Marouane Chamakh (Crystal Palace), Oussama Assaidi (Stoke City), Abderrazak Hamedallah (Guangzhou R&F), Youssef El Arabi (Granada), Adel Taarabt (AC Milan).

Offline

 

#5 2014-05-20 16:30:07

pplk Minas Gerais

Administrator

6453206
Zarejestrowany: 2014-05-04
Posty: 125
Punktów :   

Re: Puchar Narodów Afryki 2015

Pierwsze mecze drugiej rundy eliminacyjnej raczej bez niespodzianek. Mnie zaskoczył trochę remis Rwandyjczyków w Libii, który daje im spore nadzieje na awans. W Madagaskarze przegrałą za to Uganda, ale ten gol Kiizy sporo zmienia i pewnie to "Żurawie" przejdą dalej.

Dość słaby wynik zanotowała Kenia, która kadrowo według mnie naprawdę rośnie w siłę. Byłoby szkoda, a właściwie byłaby to kompromitacja, gdyby lepsze od nich w dwumeczu okazały się Komory.

Jako jedynego (chyba ) fana Giraboli w Polsce cieszy mnie za to wysokie zwycięstwo Mozambiku z Sudanem Południowym, odniesione w dużej mierze dzięki piłkarzom Bravos do Maquis - Josemarowi i Sonito.

Offline

 

#6 2014-05-22 11:33:53

 Leszek

Użytkownik

Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2014-05-04
Posty: 25
Punktów :   -1 
WWW

Re: Puchar Narodów Afryki 2015

pplk Minas Gerais napisał:

W Madagaskarze przegrałą za to Uganda, ale ten gol Kiizy sporo zmienia i pewnie to "Żurawie" przejdą dalej.

Mimo wszystko jestem zaskoczony, bo liczyłem na awans bez emocji.

Offline

 

#7 2014-07-15 17:19:48

pplk Minas Gerais

Administrator

6453206
Zarejestrowany: 2014-05-04
Posty: 125
Punktów :   

Re: Puchar Narodów Afryki 2015

Już w weekend pierwsze spotkania trzeciej rundy eliminacji. Najciekawiej zapowiada się chyba dwumecz Tanzanii z Mozambikiem. Pięć par dość wyrównanych, tylko w pojedynkach Ugandy z Mauretanią i Sierra Leone z Seszelami wynik wydaje się sprawą oczywistą.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.raiders-l2.pun.pl www.reso3.pun.pl www.xnarutoxshippudenx.pun.pl www.wielun.pun.pl www.diablo-2.pun.pl