Nazwa forum

Forum o piłce nożnej w Afryce


#1 2014-05-10 16:30:02

Maximax

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-05-04
Posty: 57
Punktów :   

Słabsze ligi

Temat o słabszych ligach w Afryce.

Offline

 

#2 2014-05-11 08:58:01

Maximax

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-05-04
Posty: 57
Punktów :   

Re: Słabsze ligi

Brazilyjczyk Sergio Junior przeszedł dziś z drużyny Icasa CE do Al-Hilal Omdurman.

Offline

 

#3 2014-05-11 13:21:28

pplk Minas Gerais

Administrator

6453206
Zarejestrowany: 2014-05-04
Posty: 125
Punktów :   

Re: Słabsze ligi

Maximax napisał:

Brazilyjczyk Sergio Junior przeszedł dziś z drużyny Icasa CE do Al-Hilal Omdurman.

Z tego co widzę to przyszedłz trzecioligowego  Macaé, a nie Icasy. W trzeciej klasie rozgrywkowej też można znaleźć dobrych zawodników (w tym samym  Macaé gra np. były zawodnik Mpumalanga Black Aces i Mamelodi Sundowns - Eudardo Ferreira), aczkolwiek jedyny transfer z Brazylii do Afryki z ostatnich lat, który przychodzi mi do głowy był kompletnym niewypałem. Chodzi konkretnie o Julio Santosa w TP Mazembe. Oczywiście trochę było tych transferów chociażby do Angoli, Mozambiku czy Rwandy, ale byli to gracze z naprawdę niskich lig, w większości drugich albo trzecich stanowych, i to nie zawsze tych najlepszych.

A transfer Sergio Juniora ma oczywiście związek z powrotem do klubu brazylijskiego szkoleniowca - Paulo Camposa.

Pozostając w temacie ligi sudańskiej - wczoraj miał miejsce jej największy klasyk - wspomniane Al-Hilal grało z Al-Merreikh. Mecz zakończył się podziałem punktów i pierwsza z drużyn utrzymała oczko przewagi w tabeli nad swoimi sobotnimi rywalami.

Tutaj bramki z tego meczu: https://www.youtube.com/watch?v=pEqBt3bkwjw. Całe spotkanie też jest do obejrzenia na youtube.

Offline

 

#4 2014-05-26 16:44:49

pplk Minas Gerais

Administrator

6453206
Zarejestrowany: 2014-05-04
Posty: 125
Punktów :   

Re: Słabsze ligi

Saint George FC wygrywa z Sidamą Coffee i odzyskuje utracony tytuł najlepszej drużyny w Etiopii. Rzecz jasna zagra w LM 2015.

Z drużyny ma niestety odejść kilku kluczowych zawodników, ale działacze mają w planach również parę wzmocnień. Według moich informacji możemy się spodziewać nawet transferów z zagranicy.

Jedno odejście jest już pewne - dzisiejsze spotkanie było ostatnim w barwach "Kedus Giorgis" dla Oumeda Okriego, który jak wspominałem w innym temacie przechodzi do Ittihadu El-Iskandary.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.sitegothic.pun.pl www.listopadowki07.pun.pl www.theshinobiworld.pun.pl www.avatar2009.pun.pl www.cosan.pun.pl