Nazwa forum

Forum o piłce nożnej w Afryce


#1 2014-05-20 17:48:32

pplk Minas Gerais

Administrator

6453206
Zarejestrowany: 2014-05-04
Posty: 125
Punktów :   

Reprezentacja Angoli

Temat dla sympatyków Palancas Negras .

Offline

 

#2 2014-05-20 18:03:46

pplk Minas Gerais

Administrator

6453206
Zarejestrowany: 2014-05-04
Posty: 125
Punktów :   

Re: Reprezentacja Angoli

Dziś Romeu Filemon powołał kadrę na mecze towarzyskie z Marokiem i Iranem, które odbędą się pod koniec miesiąca. Skład jest co najmniej dziwny. Z jednej strony można pochwalić selekcjonera za postawienie na młodych (w składzie nie ma np. kompletnie wypalonego Mateusa Galiano), ale pominięcie takich piłkarzy jak Job czy Amaro to naprawdę kpina. Jest za to Gilberto - może i nienajgorsza decyzja, ale wspomniana dwójka dałaby więcej tej kadrze. Przynajmniej jest w końcu kim straszyć z przodu (Vetokele), choć jestem przeciwnikiem takiego wzmacniania reprezentacji. Natomiast pozostałych dwóch zawodników z ataku - Vunguidica i Alexander Cristovao - mam się śmiać czy płakać? To już Manucho czy nawet ten Mateus byliby lepsi. Albo Guelora mógł powołać, bo rozumiem, że Rasca jest zbyt wiekowy.


Antonio Dominique jako trzeci bramkarz - pewnie, dobrzy gracze na tej pozycji to jedna z niewielu rzeczy, jakiej nie brakuje w Giraboli, więc powołajmy jakiegoś rezerwowego ze słabej europejskiej drużyny. Najlepiej oczywiście, żeby nie był urodzony w Angoli...Kussunga też według mnie zbędny, ale on jest jednak jakimś gwarantem poziomu.

P.S. Dopiero teraz zauważyłem - załapał się też Ruben Gouveia. Przynajmniej będzie miał kto strzelać z dystansu, kiedy gra nie będzie się układać (czyli najprawdopodobniej przez całe eliminacje). Może być też swego rodzaju pomostem między Angolczykami a portugalskimi emigrantami (ocztywiście bez przesady), z czego akurat należy się cieszyć. Na angolskich stronach nie ma żadnego zdziwienia tą decyzją, bo to bezsprzecznie zawodnik na poziomie reprezentacyjnym, a wszyscy traktowali go w Angoli jak swojego ( z tego co się orientuję jego matka urodziła się właśnie w tym kraju). Ja natomiast muszę teraz szukać nowego kandydata na najlepszego Europejczyka z afrykańskich boisk .

Pełny skład:

Bramkarze: Landu (Recreativo do Libolo), Helber (Benfica de Luanda), António Dominique (Lausanna/Suiça).

Obrońcy: Bastos (Rostov/Rosja), Silva (Kabuscorp), Jaime (Progresso), Kussunga (Holden Athletic/Anglia), Gomito (Recreativo do Libolo), Natael (Sagrada Esperança), Miguel (Benfica de Luanda), Lunguinha (Kabuscorp), Abdul (Petro de Luanda).

Pomocnicy: Chico Caputo (Interclube), Adão (Progresso), Chara (Petro de Luanda), Gilberto (Petro de Luanda), Geraldo (Coritiba/Brazylia), Ruben (Recreativo da Caála), Vado (Benfica de Luanda), Freddy (Belenenses/Portugalia), Djalma Campos (Konyaspor/Turcja), Ary Papel (Primeiro de Agosto).

Napastnicy: Vunguidica (Wis Baden/Niemcy), Alexander Cristovao (Caanbur/Holandia) e Igor Vetokele (Copenhaga/Dania).

Offline

 

#3 2014-05-28 23:17:56

pplk Minas Gerais

Administrator

6453206
Zarejestrowany: 2014-05-04
Posty: 125
Punktów :   

Re: Reprezentacja Angoli

Pozwolę sobie przekleić to co napisałem na stronie afrykagola.pl:
Rewelacja! Dawno nie widziałem tak dobrego meczu “Palancas Negras”. Filemon, który nie mógł znaleźć pracy w lidze, powołuje piłkarzy, na widok których ja i nie tylko ja popukałem się w czoło, i jednocześnie pomijając tak kluczowych dla reprezentacji graczy jak Job czy Amaro wygrywa 2-0 z Marokiem. Dobre debiuty Vetokele, Rubena Gouveii i Dominique’a. Powracający po wieloletniej przerwie Gilberto też trochę szumu z przodu narobił. Cristovao niby nic wielkiego nie zaprezentował, ale zachował zimną krew w końcówce podwyższając prowadzenie. Ary Papel jak zwykle za dużo drybluje, jednak taki jest jego styl i raczej się to już nie zmieni. I tak ma zadatki na gwiazdę sporego formatu. Chara i Freddy na skrzydłach – całkiem przyzwoicie. Natael i Kusunga – też dobre występy. Bastos – nie ma nawet co komentować, obrońca na lata, w przyszłości pewnie kapitan drużyny. Na pewno to spotkanie wlało sporo nadzieji w serca angolskich kibiców przed zbliżającymi się eliminacjami.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ograjbuka.pun.pl www.mojeosiedle.pun.pl www.kpprz.pun.pl www.methax.pun.pl www.poloniakepno.pun.pl