Nazwa forum

Forum o piłce nożnej w Afryce


#16 2014-05-12 18:11:59

pplk Minas Gerais

Administrator

6453206
Zarejestrowany: 2014-05-04
Posty: 125
Punktów :   

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Znamy szerokie kadry pozostałych afrykańskich reprezentacji. Kogoś wam brakuje, nie zgadzacie się z jakimiś wyborami? Wspominałem już kiedyś o Meyongu i Antwim, teraz dodałbym do tego jeszcze Bounedjaha, bo skoro jest Djabou, to czemu nie również ten pierwszy? Można to tłumaczyć tylko tym, że zabrakło miejsca dla kolejnego napastnika, ale Halilhodžić ma na Bounedjaha alergię. Może ta niepokorność i, mimo tylu bramek w tunezyjskiej Ligue 1, słaba gra w sytuacji 1 na 1 z bramkarzem.

Warto zwrócić uwagę na obecność w składzie Kameruńczyków Olingi i Salliego. Ciekawe, czy będą wśród 7 zawodników, którzy nie pojadą do Brazylii, czy jednak Finke zabierze ich na mundial, chociażby po to aby poznali atmosferę wielkiego turnieju. Poza tym załapało się dwóch piłkarzy Cotonsportu, ale wątpię, żeby zagrali na MŚ. Nie ma za to Kameniego, Dongou czy N'Djenga, lecz można było się tego spodziewać.

Natomiast do ekipy Black Stars rzutem na taśmę załapał się Jeffrey Schlupp i on akurat ma spore szanse na znalezienie się wśród 23 wybrańców.

Szeroka kadra Algierii
:

Bramkarze: Izzekine Doukha (USM El Harrach), Raïs M'Bolhi (CSKA Sofia/Bułgaria), Mohamed Lamine Zemmamouche (USM Alger), Cédric Si Mohammed (CS Constantine)

Obrońcy: Essaïd Belkalem (Watford FC/Anglia), Madjid Bougherra (Lekhwiya Club/Katar), Liassine Cadamuro (RCD Mallorca/Hiszpania), Faouzi Ghoulam (SSC Napoli/Włochy), Rafik Halliche (Academica Coimbra/Portugalia), Nacereddine Khoualed (USM Alger), Aïssa Mandi (Reims/Francja), Carl Medjani (Valenciennes/Francja), Djamel Mesbah (AS Livorno/Włochy), Mehdi Mostefa (AC Ajaccio/Francja)

Pomocnicy: Nabil Bentaleb (Tottenham/Anglia), Ryad Boudebouz (SC Bastia/Francja), Yacine Brahimi (Granada CF/Hiszpania), Adlène Guedioura (Crystal Palace/Anglia), Amir Karaoui (ES Sétif), Medhi Lacen (Getafe CF/Hiszpania), Saphir Taider (Inter Milan/Włochy), Hassan Yebda (Udinese FC/Włochy)

Napastnicy: Abdelmoumène Djabou (Club Africain/Tunezja), Rafik Djebbour (Nottingham Forest/Anglia), Sofiane Feghouli (Valencia/Hiszpania), Nabil Ghilas (Porto/Portugalia), Foued Kadir (Rennes/Francja), Ryad Mahrez (Leicester City/Anglia), Islam Slimani (Sporting Lisbon/Portugalia), Hilal Soudani (Dinamo Zagreb/Chorwacja) 


Szeroka kadra Ghany:

Bramkarze: Adam Kwarasey (Strömsgodset/NOR), Fatau Dauda (Orlando Pirates/RSA), Stephen Adams (Aduana Stars/GHA)

Obrońcy: Samuel Inkoom (Platanias/GRE), Daniel Opare (Standard Liège/BEL), Harrison Afful (Espérance Tunis/TUN), Jeffrey Schlupp (Leicester City/ENG), John Boye (Stade Rennes/FRA), Jonathan Mensah (Évian TG/FRA), Jerry Akaminko (Eskisehirspor/TUR), Rashid Sumaila (Mamelodi Sundowns/RSA)

Pomocnicy: Rabiu Mohammed (Kuban Krasnodar/RUS), Afriyie Acquah (Parma/ITA), Michael Essien (AC Milan/ITA), Sulley Muntari (AC Milan/ITA), Emmanuel Agyemang-Badu (Udinese/ITA), Kwadwo Asamoah (Juventus/ITA), David Accam (Helsingborgs IF/SWE), Albert Adomah (Middlesbrough/ENG), Wakasu Mubarak (Rubin Kazan/RUS), Kevin-Prince Boateng (Schalke 04/GER), Christian Atsu (Vitesse/NED), Andre Ayew (Olympique Marseille/FRA)

Napastnicy: Asamoah Gyan (Al-Ain/UAE), Jordan Ayew (Sochaux/FRA), Abdul Majeed Waris (Valenciennes/FRA).


Szeroka kadra Kamerunu:

Bramkarze: Guy-Rolland Assembe (En Avant Guingamp), Loic Feudjou (Coton Sport), Charles Itandje (Konyaspor), Sammy Ndjock (Fethiyespor)

Obrońcy: Benoit Assou-Ekotto (Tottenham Hotspur), Henri Bedimo (Olympique Lyon), Gaeten Bong (Olympiakos Piraeus), Aurelien Chedjou (Galatasaray), Cedric Djeugoue (Coton Sport), Jean-Armel Kana Biyik (Stade Rennes), Nicolas Nkoulou (Olympique Marseille), Dany Nounkeu (Besiktas), Allan Nyom (Granada)

Pomocnicy: Enoh Eyong (Antalyaspor), Raoul Loe (Osasuna), Jean Makoun (Stade Rennes), Joel Matip (Schalke 04), Stephane Mbia (Sevilla), Benjamin Moukandjo (Nancy), Landry Nguemo (Girondins Bordeaux), Edgar Salli (Racing Lens), Alexandre Song (Barcelona)

Napastnicy: Vincent Aboubakar (Lorient), Eric-Maxim Choupo Moting (Mainz), Samuel Eto'o (Chelsea), Mohamadou Idrissou (Kaiserslautern), Fabrice Olinga (Malaga), Achille Webo (Fenerbahce)

Offline

 

#17 2014-05-13 22:38:19

 dezmar1

Nowy użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2014-05-09
Posty: 6
Punktów :   

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Jezli chodzi o Ghane to brakuje mi Vorsaha (byc moze kontuzja lub cos innego o czym nie wiem).W Wks brak Eboue najbardziej rzucil mi sie w oczy.Do pozostałych kadr nie mam wiekszych zastrzeżeń.

Offline

 

#18 2014-05-14 17:31:03

pplk Minas Gerais

Administrator

6453206
Zarejestrowany: 2014-05-04
Posty: 125
Punktów :   

Re: Mistrzostwa Świata 2014

dezmar1 napisał:

Jezli chodzi o Ghane to brakuje mi Vorsaha (byc moze kontuzja lub cos innego o czym nie wiem).

Vorsah dokładnie rok temu odniósł kontuzję i od tego czasu nie pojawił się na boisku, także nie miał prawa znaleźć się w kadrze. Parę tygodni temu trochę mówiło się o jego ewentualnym odejściu do ligi malezyjskiej.

Skoro podawałem wszystkie kadry w tym temacie, to podam i tę Wybrzeża Kości Słoniowej, bo może ktoś jeszcze na nią nie trafił:

Bramkarze: Copa Barry (Lokeren), Sylvain Gbohouo (Sewe Sport), Sayouba Mandé (Stabaek), Badra Ali Sangaré (ASEC Mimosas).

Obrońcy: Kolo Touré (Liverpool), Sol Bamba (Trabzonspor), Jean Daniel Akpa Akpro (Toulouse), Didier Zokora (Trabzonspor), Benjamin Brou Angoua (Valenciennes), Ousmane Vieira (Caykur Rizespor), Serge Aurier (Toulouse), Brice Dja Djédjé (Marseille), Arthur Boka (Stuttgart), Constant Djakpa (Eintracht Frankfurt).

Pomocnicy: Cheick Tioté (Newcastle), Yaya Touré (Manchester City), Geoffroy Serey Dié (Basel), Mathis Bolly (Fortuna Dusseldorf), Ismaël Diomandé (St Etienne), Max-Alain Gradel (St Etienne),  Didier Ya Konan (Hannover 96).

Napastnicy: Wilfried Bony (Swansea), Didier Drogba (Galatasaray), Gervinho (Roma), Giovanni Sio (Basel), Seydou Doumbia (CSKA Moscow), Lacina Traoré (Monaco), Salomon Kalou (Lille).

Żadnych większych zaskoczeń nie odnotowałem. Tak jak wspomniał dezmar1 nie ma Eboue, ale on już od dawna nie gra w reprezentacji. Niektórzy iworyjscy kibice narzekają też na brak Tiene, ale też nie jest to jakaś wielka strata. Macie jakieś typy pięciu pechowców, którzy jednak do Brazylii nie pojadą? Ciężko z takiego składu wyrzucić aż tylu zawodników. Wśród bramkarzy zabraknie pewnie miejsca dla Sangare, mundial w telewizji obejrzy też pewnie Bolly, ale co dalej?

Offline

 

#19 2014-05-14 19:59:05

 dezmar1

Nowy użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2014-05-09
Posty: 6
Punktów :   

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Sangare,Bolly,Sio(zbyt duza konkurencja w ataku) i nie mam innych pomysłow,moze Djakpa albo Diomande,byc może Ousmane Vieira.Bardzo cięzko powiedzieć.

Offline

 

#20 2014-05-15 10:19:02

Maximax

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-05-04
Posty: 57
Punktów :   

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Mnie trochę zaskoczyło powołanie bramkarza beniaminka ligi norweskiej Stabaek JK Sayouby Mande.

Offline

 

#21 2014-05-15 13:43:41

pplk Minas Gerais

Administrator

6453206
Zarejestrowany: 2014-05-04
Posty: 125
Punktów :   

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Maximax napisał:

Mnie trochę zaskoczyło powołanie bramkarza beniaminka ligi norweskiej Stabaek JK Sayouby Mande.

A mnie nie zaskoczyło w ogóle. Całkiem niedawno powołania dostawał też niegrający w słabym klubie Daniel Yéboah, więc regularnie wybiegający na boisko zawodnik, nawet z przeciętniaka ligi norweskiej, już na starcie ma lepszą pozycję od Gbohouo i Sangaré. Tutaj dochodzi też pewnie kwestia wieku, ale i bez tego miałby przewagę. Czemu? Bo gra w Europie. Jeżeli ktoś uważnie śledzi afrykańską piłkę to z łatwością zauważy, że piłkarze występujący na kontynencie nie mają łatwo, żeby dostać się do reprezentacji, nawet jeśli prezentują odpowiedni poziom. Wśród selekcjonerów tych lepszych afrykańskich kadr jedynym chlubnym wyjątkiem jest Stephen Keshi.

Wracając w tym kontekście do iworyjskich bramkarzy - jestem właściwie pewien, że Mande też pojedzie do Brazylii, a miejsca zabraknie dla kogoś z lokalnej dwójki. Widziałem trochę skrótów ligi iworyjskiej, widziałem, w większym lub mniejszym stopniu ich poczynania w afrykańskich pucharach, i jestem bardzo ciekawy w czym ten młody Mande ich przewyższa. Patrząc tylko przez pryzmat dokonań to Gbohouo i Sangaré wcale nie powinni stać na straconej pozycji. Ten pierwszy o mało co nie wyeliminował z Ligi Mistrzów TP Mazembe (gdyby nie on "Wrony" wygrałyby z dużą przewagą, szczególnie u siebie), a drugi wraz z kolegami wyrzucił z pucharów CS Constantine i Kaizer Chiefs. Obaj zagrają teraz w fazie grupowej Pucharu Konfederacji. Czy wymienione drużyny i rozgrywki to jest poziom niższy od dołu tabeli Tippeligaen? Wątpię.

Jeszcze jedna uwaga co do składu Algierczyków - w nominowanej trzydziestce nie znalazł się Zinedine Ferhat. Wielka szkoda.

Offline

 

#22 2014-05-18 02:58:28

pplk Minas Gerais

Administrator

6453206
Zarejestrowany: 2014-05-04
Posty: 125
Punktów :   

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Selekcjoner reprezentacji Ghany do wyselekcjonowanej wcześniej grupy dowołał jeszcze czwórkę - grającego w ataku Mahatmę Otoo z norweskiego Sogndal IF, bramkarza Razaka Brimaha z hiszpańskiej Córdoby, defensywnego pomocnika Ramana Chibsaha z włoskiego US Sassoulo i środkowego obrońcę Kwabenę Adusei z Asante Kotoko. Największe szanse na wyjazd do Brazylii ma chyba ostatnia dwójka, ale i tak raczej zabraknie jej w 23-osobowej kadrze. Ciężko przypuszczać, żeby Appiah nagle zrezygnował  z Rabiu albo Acquaha czy z Boye lub Sumailii na rzecz tych zawodników.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.kopytko.pun.pl www.poloniakepno.pun.pl www.methax.pun.pl www.kpprz.pun.pl www.mojeosiedle.pun.pl